folyamatos használat mellett azonban ki-kiderülnek az alma hátulütői, amit persze meg lehet szokni, ki lehet küszöbölni újabb tanulási időszak beiktatásával, már akinek van erre energiája, kedve. nekem nincs.
szándékosan nem teszem meg az ui-t érintő tiger kontra xp/vista tiszteletkört, nagyívben nem érdekel, hogy csukódnak az ablakok, bújnak elő a különböző kütyük, amiknek soha nem fogom hasznát venni.
mit lehet még ezen kívül összehasonlítani? állítólag a mac erős. meglehet. az ára pedig borsos. nem tudok tizenöt-húszezer forintból látványos ugrást elérni, míg mondjuk a pc-ben ez az összeg akár csodákra is képes lehet, ha épp egy giga ramot vásárlok. talán nem szép dolog egy 1.83Ghz-es gépet összevetni mondjuk az előttem éppen romokban heverésző 2.8+-os AMD-vel, viszont a fenti gép húdecoreduo, nem beszélve, hogy épp kétszer annyi (1Gb) ram dolgozik benne, mint az enyémben. nem, nem az én gépem húdejó, hiszen elég csak egy ps-t és mondjuk egy tömörítést óvatosan megengedni neki, és mindjárt akár egy kétéves időutazást élhetek át, mintegy újra felfedezve a korábbi PIII 733-asom sebességét.
a mac erős. ám munkáról beszélünk. képfeldolgozásról, feladatokról. mivel ritkán dolgozok többgigás tiff-ekkel, számomra érdektelen, ezek milyen sebességgel (szemmel láthatóan nem túl meggyőzően) jelennek meg a képernyőmön, így legnehezebb feladatként marad a rawok feldolgozása, a ps izzasztása, ahol viszont egyáltalán nem tapasztalható látványos különbség. ja de. árban.
nem beszéltem még arról a mac-eket övező glóriáról, ami úgy szól, hogy macre nincs vírus. még. az architektúra már egy ideje stimmel, már csak idő kérdése a mac-ek elfertőződése, és akkor szintén egál. fentebb említettem a hátulütőket, és remek példázata annak, amit egyébként is észrevettem. macre is ugyanúgy találni ezernyi használhatatlan, shareware szirszart, amik ugyanúgy gallyra vágják a gépet, mintha windows-t használnál. a másik mítosz szerint a mac nem fagy, és nem megy tönkre csak úgy, magától. cáfolom. de fagy. és de, összeomlik. pont.
a mac csakis akkor lehet alternatíva, ha:
- rengeteg pénzed van gépet vásárolni, a bővítés enyhe nehézkessége, illetve ára miatt képes vagy viszonylag sűrűn teljes gépet cserélni;
- a gépet arra használod, amire az való: feladatokat elvégezni. nem telepítesz kipróbálás céljából mindenféle demokat, bétákat, shareware szutykokat a gépedre, mert ezt egy oprendszer sem tolerálja;
Utolsó kommentek