- a Wikipedia rendszere (bár regisztrálva sem vagyok, lehet súlyos köveket dobálni ide, a blogomhoz, hogy akkor miért alkotok róla véleményt) több sebből vérzik, köszönhetően az ultrademokrata, vagy épp az ultrahierarhicisztikus felépítésének. sokszor találkoztunk már törölt, majd visszaírt; innen-onnan összeollózott, pontatlan; vagy egyszerűen csak flame-et szító szócikkekkel.
- az Amazon hirtelen egész jó partnernek tűnhet, hihetetlen -kereséssel kapcsolatos- tapasztalatai (adatbázisai) lehetnek, ami szinte szükségszerű egy ilyen fejlesztésnél, ám ne felejtsük: ez a cég is pénzből él, a keresések eredményei szükségképpen nagy valószínűleg nem az ebay-re fognak mutatni, sokkal inkább egy Amazon-házikeresőt vizionálok. :) (nyilvánvalóan nem erről van szó, de mégis.)
- a Digg megmutatta, hogyan nem működik a közösségi szelekció, sorra derül ki, hogy bizony egy-egy elhelyezett link igenis súlyos dollárezreket kóstál. tehát ha a pagerankról (nem egészen egzaktul) azt állítja valaki, hogy manipulálható, nem lát az orránál tovább, ha úgy gondolja: az emberek nem azok. nem tudom elképzelni, hogy csupa erkölcsi bizonyítvánnyal rendelkező elsőéves egyetemista önszorgalomból linkeket fog szelektálni az amazon, vagy épp Jimmy Wales
- termékeket a froogle-on keresünk, ezzel együtt igen, a Google rengeteg spam-et hoz mostanság a találatok közt, a néhai 'remove from results' opció nekem is hiányzik.
update: persze kiderült, hogy az egész nem igaz. ennyit erről.
Utolsó kommentek