kíváncsiságból megszámoltam az elmúlt években összegyűlt fotókat, amelyeket napi rendszerességgel vadászok különböző lapokról, kimondottan szubjektív alapon, ami jelen esetben viszonylag réteg-kategóriákat jelent. az elmúlt három év alatt rendszerezhetetlenné, kezelhetetlenné vált ez a sok kép. de hogyan. és miért? más is küszködik hasonló problémákkal? és ha igen, hogyan orvosolja?
eleinte elég volt egy könyvtár, a kezdetben ez kb. úgy nézett ki, hogy minden nap lementettem n+1 képet a photo.2003 könyvtárba. a rendszer teljesen kezelhető, a könyvtár működése normálisnak mondható. fine.
photo.2003:
a következő évben kezdtem magam jobban elásni a fotós közösségekben, és talán kissé kezdtem immunissá válni a fényképekre is, hiszen azt tapasztaltam, hogy a korábban tökéletesnek ítélt egykönyvtáras megoldás nem igazán életképes. elkezdődött a képek kategorizálása, szintén a megszokott, szubjektív módon.
photo.2004:
ekkor már (merthogy szeretem a rendet) a 2003-as könyvtárat is kezdtem könyvtárakra szedni, miközben rendezgettem a 2004-es évet, meg természetesen töltögettem a legújabb könyvtáramba, természetesen eleve létrehozva a szükséges könyvtárstruktúrát.
photo.2005:
nem hiszem, hogy 2005-ben ennyi jó fotó született volna, és remélem, vizuális gyomrom sem vált mindenevővé. de akkor mi történt? az történt, hogy boldog-boldogtalan fényképez, de egyáltalán nem világos számomra, hogy ez vajon hova vezethet. nyilvánvalóan nem haszontalan, hiszen talán a nagy számok törvénye alapján (bár ez itt korántsem törvényszerű) muszáj több jó képnek is születnie.
jelen bejegyzés írásakor még nem sikerült pontot tennem a 2004-es, de legfőképpen nem a rekordméretű 2005-ös könyvtárra sem, ami az összes szempontból kínkeserves érzés. ezidáig a 2006-os könyvtár mintegy 2,904 képet tartalmaz.
Utolsó kommentek